Dámské sportovní podprsenky

Jste aktivní sportovkyně? Nebo si jen tak ráda občas zaběháte či zajdete na kolo? Ať už chodíte na jógu, nebo se vyžíváte v jízdě na koni, tak je zapotřebí, abyste si pořídila dámskou sportovní podprsenku. Nejenom z důvodu estetického, ale především zdravotního.

Asi si říkáte proč byste měla mít zdravotní problémy, když nebudete nosit sportovní podprsenku. Příčina je v tom, že dámská sportovní podprsenka vytváří ňadrům oporu a znemožňuje jejich pohyb při určité sportovní aktivitě. Při nošení nesprávné dámské sportovní podprsenky dochází k tomu, že kůže začne povolovat a kožní vazivo nedokáže vytvářet dostatečnou oporu při sportovní aktivitě. Když už Vás nepřemluví hledisko zdravotní, tak by pro Vás mohl být Váš vzhled dostatečným argumentem. Protože při neustálém namáhání prsní tkáně dochází k jejímu povolení a Vy se tedy můžete „těšit" z povislých prsou.

Doufáme, že jsme Vás od koupi dámské sportovní podprsenky neodradili, ale spíše navnadili, abyste si správnou sportovní podprsenku pořídila, a tak i zároveň zabránila možným zdravotním i estetickým následkům.

Jak si vybrat správnou dámskou sportovní podprsenku?

Hledisek je mnoho. Za prvé si musíte uvědomit, jaké sportovní aktivitě se budete věnovat. Možná to zní zvláštně, ale druh sportu hraje velkou roli. Při menší zátěži potřebujete podprsenku s menší oporou a naopak.

Za další, jaký střih sportovní podprsenky chcete mít? Existují dvě techniky. Technika stlačení - jedná se o typ podprsenky, která přitlačí ňadra pevně k tělu. Tyto podprsenky jsou vyrobeny z elastického materiálu a jsou vhodné pro ženy s malými až středními ňadry. Druhá technika - jedná se o styl vyztužené podprsenky s kosticemi, které se hodí pro ženy s většími ňadry.

Dalším aspektem může být způsob zapínání. Můžete si vybrat z klasického zapínání na háčky, nebo mohou být háčky nahrazeny zipem. Chcete-li mít pohodlí vyberte si dámskou sportovní podprsenku se zapínáním vpředu a nebo podprsenku typu bolerko, která zapínání nemá.

Poslední a zároveň nejdůležitějším hlediskem je materiál, ze kterého je daná sportovní podprsenka ušitá. Jsou vyrobeny z funkčních materiálů, které odvádí pot od těla, a tím pádem nedochází k vytvoření nepříjemných oparů, vyrážek a otlaků. Tento materiál zajišťuje cirkulaci vzduchu, a tím i Vás udržuje během cvičení v suchu a pohodlí.

Dámské sportovní podprsenky jsou v dnešní době vyráběny podle nejnovějších módních trendů. Barevné kombinace jsou velmi nápadité a slušivé. Nemusíte mít obavy z koupi dámské sportovní podprsenky, protože i ta Vám zařídí obdiv mužů.

Kromě dámských sportovních podprsenek by Vás mohlo zajímat: Sportovní push-up podprsenky, Sportovní vyztužené podprsenky s kosticí, Bezešvé sportovní podprsenky, Levné sportovní podprsenky, Sportovní podprsenky XL, Sportovní podprsenky XXL, Sportovní podprsenka pro větší poprsí.