Dívčí plavky

Nejen dospělé ženy, ale také malé princezny a slečny touží po krásných plavkách. Proto se výrobci plavek zaměřují na to, aby i dívčí plavky byly atraktivní, a aby si je mladé slečny oblíbily. Atraktivní vzhled však není pro dívčí plavky tím nejdůležitějším. Daleko důležitější než vzhled je vhodnost plavek pro dětská těla a zdraví. Dětské zdraví je totiž daleko citlivější, než zdraví dospělých, a proto musejí být dívčí plavky vyráběny tak, aby toto citlivé zdraví chránily. Při výrobě dívčích plavek je tak důležitý jejich materiál i střih, protože obě části mají svůj vliv na zdraví dětí. Výrobci se s těmito podmínkami pro dívčí plavky však skvěle vypořádali, a jsou schopni vyrábět stejně atraktivní modely dívčích plavek, jako jsou modely pro dospělé dámy. Stejně jako u dospělých, i u dívčích plavek se nabízejí jednodílné i dvoudílné verze. Každý z typů plavek má pro dívky své klady i zápory, a tak se hodí pro různé činnosti dětí.

Jednodílné dívčí plavky jsou vhodné pro mladé slečny, které rády tráví hodně času dováděním ve vodě. U tohoto typu dívčích plavek totiž nehrozí, že bude odhalena nevhodná část jejich těla (to se může stát u dvoudílných plavek nechtěným vyhrnutím horního dílu při vodním dovádění). Současně dokážou tyto dívčí plavky mírně eliminovat možná zranění břicha při dětském dovádění. Kromě toho jsou jednodílné dívčí plavky tím nejlepším pro mladé závodnice v plavání. Jednodílný model plavek totiž snižuje tření a tím umožňuje dosahovat lepších sportovních výsledků. Oproti dvoudílným plavkám však ty jednodílné zabraňují slunečním paprskům v přístupu k dětským tělíčkům, což není pro zdraví zcela správné. Slunce totiž dodává tělu vitamín D, který je důležitý pro zdraví vývoj kostí. Pokud tedy tráví mladé slečny více času na sluníčku, než ve vodě, jsou pro ně vhodnější dvoudílné dívčí plavky. Kromě toho dvoudílné dívčí plavky rychleji schnou, neboť oproti jednodílným obsahují méně látky, což zkracuje dobu, kdy jsou dětská těla vystavena chladu mokrých plavek.

Kromě dívčích plavek by Vás mohlo zajímat: Dvojdílné dívčí plavky, Jednodílné dívčí plavky, Dvoudílné dívčí plavky, Plavky s volánky, Dívčí bikiny, Plavky pro dospívající dívky, Plavky pro mladistvé s třásněmi.