Jednodílné plavky

Jednodílné plavky jsou tím nejstarším typem plavek. V minulosti totiž byly jednodílné plavky upřednostňovány daleko více než dvoudílné. Bylo to dáno postojem společnosti k odhalování lidských těl, které nebylo přijatelné. Právě proto byly vyráběny a upřednostňovány jednodílné plavky, které dostatečně zahalovaly ženská těla. Postupem času se ale situace změnila a více než jednodílné plavky se začaly nosit plavky dvoudílné. Tento vývoj způsobil výrazný úpadek jednodílných plavek a hrozilo tak jejich celkové vyřazení ze světa módy. Módní návrháři a výrobci plavek naštěstí toto vyřazení zastavili a začali opět navrhovat a vyrábět jednodílné plavky. V této nové éře však již nebyly jednodílné plavky tak nevkusné jako v minulosti. Snahou totiž bylo, a stále je vyrábět jednodílné plavky, které budou stejně atraktivní jako dvoudílné a nebude na ně pohlíženo jako na historické kostýmy. Výsledkem nových návrhů s požadavky na maximální odhalení ženských těl byly jednodílné plavky s označením monokiny.

Jak již název napovídá, jedná se o podobný přístup k těmto jednodílným plavkám jako v případě bikin, tedy použít co nejméně látky. Jak ale použít co nejméně látky v případě, že mají být plavky stále jednodílné? Řešení spočívá ve spojení podprsenky a kalhotek malým množstvím látky vedené přes břicho. Tím je docíleno atraktivního odhaleného stylu, se zachováním jednodílnosti plavek. Monokiny nejsou ale jediným typem jednodílných plavek, který je v současnosti velmi rozšířen. Jednodílné plavky nacházejí v současné době velké uplatnění především ve sportovním plavání. Při sportu jsou využívány jednodílné plavky klasického střihu, neboť tyto plavky snižují tření a zrychlují tak výkony závodníka. Klasický střih jednodílných plavek však ženy využívají i mimo sportovní plavání.

Jednodílné plavky totiž dokážou zakrýt mírně nedokonalá bříška, a pokud jsou navíc plavky v černé barvě, dokážou postavu i opticky zeštíhlit. To vše je podpořeno velmi módními střihy, a proto se nemusíte bát, že budete v jednodílných plavkách vypadat na pláži nemoderně.

Kromě jednodílných plavek by Vás mohlo zajímat: Dámské jednodílné plavky, Jednodílné plavky s kosticemi, Dámské plavky v celku, Dámské plavky vcelku, Dámské celkové plavky, Jednodílné plavky s košíčky, Dětské jednodílné plavky, Monokiny plavky, Módní značkové jednodílné plavky, Levné jednodílné plavky, Jednodílné plavky 2013, Jednodílné plavky 2015, Dámské celkové závodní plavky, Jednodílné plavky pro baculky, Jednodílné vykrojené plavky.